Oxford: SSS

Oxford'da eğitim hakkında sıkça sorulan sorular burada. 

Bir sorunuz var ve aşağıda cevabını bulamıyorsanız, lütfen bize ulaşın - yardım etmekten mutluluk duyarız ve hatta sorunuzu bu sayfaya ekleyebiliriz.

Okul şehir merkezine ne kadar uzaklıktadır?

Okul şehir merkezindedir. Kapıdan çıkar çıkmaz, ana alışveriş alanında olacaksınız. Oxford yerel bilgi sayfamızda bir harita bulacaksınız.

Yurt / Aile yanı evleri okula ne kadar uzaklıktadır?

Lütfen tüm bilgiler için Oxford Konaklama bölümüne bakın. Aile yanı evleri toplu taşımayla okula en fazla 45 dakikalık bir uzaklıktadır ve çoğunlukla daha yakındır. Bir yurt birkaç dakikalık; diğer iki yurt 20 dakikalık bir yürüme mesafesindedir.

Okulda/ yurtta / aile yanı evinde internet erişimi var mı? Ücretsiz mi?

Okullarımızın tümünde ücretsiz ve limitsiz kablosuz internet erişimi vardır. Öğrencilerimiz tüm gün boyunca okullarımızdaki bilgisayarları kullanabilirler (Pazartesi-Cuma 08:45- 17:30 arası) ancak yoğun zamanlarda beklemek durumunda kalabilirler.

Öğrenci yurtlarında kablosuz internet erişimi mevcuttur.

Aile yanı evlerinde durum farklıdır ve internet erişiminin garantisini veremeyiz. Sizin için önemliyse lütfen bunu yer ayırtırken bize belirtin ve biz de gerekenleri yapmaya çalışalım.

Oxford'da arabaya ihtiyacım olacak mı?

Hayır. Oxford küçük, yürümeye elverişli bir şehir olup demiryolu bağlantıları vardır. Okul şehir merkezindedir ve Aktivite programımız sizi çevredeki birçok yere götürecektir; o yüzden arabanızın olmasına gerek yoktur. 

Embassy hakkında daha genel soruların cevaplarını ana SSS sayfamızda bulabilirsiniz.