New York : SSS

New York'ta eğitim hakkında sıkça sorulan sorular burada.

Bir sorunuz var ve aşağıda cevabını bulamıyorsanız, lütfen bize ulaşınyardım etmekten mutluluk duyarız ve hatta sorunuzu bu sayfaya ekleyebiliriz.

Okul şehir merkezine ne kadar uzaklıktadır?

Okul Manhattan'ın ortasında, Fifth Avenue, Empire State Building, vb. birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Okuldan Manhattan'ın her yerine yürüyerek, taksiyle ya da metroyla kolayca ulaşılabilir. New York yerel bilgiler sayfasında bir harita bulacaksınız.

Yurt / Aile yanı evleri okula ne kadar uzaklıktadır?

Lütfen tüm bilgiler için New York Konaklama bölümüne bakın. Aile yanı evleri toplu taşımayla okula en fazla bir saatlik bir uzaklıktadır. Ana öğrenci yurdumuz olan Manhattan School of Music direkt hatla hiçbir aktarma yapmadan metroyla 20-25 dakikalık bir uzaklıktadır.

Okulda/ yurtta / aile yanı evinde internet erişimi var mı? Ücretsiz mi?

Okullarımızın tümünde ücretsiz ve limitsiz kablosuz internet erişimi vardır. Öğrencilerimiz tüm gün boyunca okullarımızdaki bilgisayarları kullanabilirler ancak yoğun zamanlarda beklemek durumunda kalabilirler.

Manhattan School of Music'te her odada internet erişim noktası vardır; eğer internet bağlantısı sizin için önemliyse, diğer öğrenci yurtlarımız hakkında bilgileri yer ayırtma esnasında alın.

Aile yanı evlerinde durum farklıdır ve internet erişiminin garantisini veremeyiz. Sizin için önemliyse lütfen bunu yer ayırtırken bize belirtin ve biz de gerekenleri yapmaya çalışalım.

Manhattan School of Music öğrenci yurdunda yemek yapmak için olanaklar var mı?

Yemek yapmak için olanaklar olmasa da, öğrenciler Manhattan School of Music'in muhteşem kafeteryasına gidebilirler. Buzdolabı ve mikrodalga fırın kiralanabilir.

“Ana konaklama” nedir?

Bazı yerlerimizde birden fazla öğrenci yurdu bulunmaktadır. Ne var ki, konaklamanın okula yakın konumu, kalitesi, büyüklüğü veya bütün bunların kombinasyonuna göre birini tercih edebiliyoruz. Size öncelikle tavsiye ettiğimiz konaklamamıza “ana konaklama” diyoruz.

Diğer seçeneklerin sadece belirli mevsimlerde mevcut olduğunu lütfen unutmayın. Size en uygun konaklamayı kayıt işlemi sırasında konuşabiliriz. Bütün seçeneklerimizin detaylarını sormaktan çekinmeyin.

Embassy personelinden benim dilimi konuşabilecek biri var mı?

New York okulumuzdaki her öğrencinin dilini konuşan kişiler görevlendirmek mümkün olmasa da, birçok dil konuşabilen danışmanlara ulaşabiliriz.

Eğer kendi dilinizde iletişim kurma ihtiyacı hissediyor ve sizi bir danışmana yönlendiremiyorsak, sizinle aynı dili konuşan bir öğrenci mutlaka bulabiliriz. İletişim kurmak için elimizden gelenin en iyisini her zaman yaparız. 

New York'ta arabaya ihtiyacım olacak mı?

Hayır. New Yorkluların çoğu araba kullanmaz; çünkü şehir içinde araba kullanmak, toplu taşıma araçlarını kullanmak ya da yürümekten daha az elverişlidir. Okula toplu taşımayla çok kolay ulaşılabilir ve Aktivite programımız sizi çevredeki birçok yere götürecektir; o yüzden arabanızın olmasına gerek yoktur.

Embassy hakkında daha genel soruların cevaplarını ana SSS sayfamızda bulabilirsiniz.